Шпагети со тиква! Солено задоволство што вреди да се проба! (РЕЦЕПТ)

22 јануари, 2021
спагети

Подготвивме феноменален рецепт од тиква што мора да го пробате!

Состојки!

пакување шпагети
150 гр сланина
500 гр тиква
две чешниња лук
лажичка мелена лута пиперка
две чаши супа од зеленчук
бибер
лисја од нане

ПОДГОТОВКА:

Гответе ги тестенините и оставете ги настрана без да ги исцедите. Пржете ги коцките од тиква во масло, додадете ситно исечен лук, лута пиперка, сол и бибер и пржете десетина минути на средна топлина. Истурете ја супата и варете ја тиквата околу 20 минути, сè додека не омекне и испари течноста. Во друга тава испржете ја ситно сецканата сланина. Исцедете ги шпагетите, па измешајте ги со тиквата и додадете ја сланината. Украсете со свежи листови од нане и послужете.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber