ШТО Е ЏИН СПА? Која е причината, зошто ова место за кратко време стана неодоливо?

21 април, 2021
spa

Ако мислите дека станува збор само за ставање чаша џин во рацете кога ќе пристигнете, тоа не е така.

Шкотската љубовна врска со џинот го достигна својот врв во последните неколку години, а неодамна се појави сосема нов принцип, таканаречена џин-спа центар, наменет за сите сетила.

Отворајќи ги вратите минатиот месец, таканаречениот Џин Спа во Глазгов, Шкотска, стана целосно нов центар посветен целосно на растенијата поврзани со овој омилен пијалок. Ако мислите дека станува збор само за ставање чаша џин во рацете кога ќе пристигнете, тоа не е така.

Кога ќе влезете во џин-спа центарот, ве чека цела низа третмани – вклучувајќи третмани за лице, маникири, педикири, масажи на грбот и рефлексологија – со производи инспирирани од билки.


А најдоброто нешто е што сите третмани се прилагодени на вашиот тип на кожа и како сакате да се чувствувате потоа. Ако, на пример, сакате да живнете малку и да се чувствувате активни, тогаш масажата што содржи каранфилче, бергамот, лаванда и еукалиптус е за вас.


Или можеби само сакате да се чувствувате среќни? Тогаш изберете маникир со розов грејпфрут, вар и бергамот. Секако, патувањето не би било комплетно без чаша вистински џин, па дополнителен плус е што нуди многу бесплатни џин-коктели.


Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris