Што ја прави жената лоша љубовница според мислењето на мажите?

15 февруари, 2021
aa

Колку е добар или лош некој во кревет – за тоа може да се дискутира, бидејќи она што е лошо за некого е фантастично за некој друг – и обратно. Сексот треба да биде нешто што ги носи односите помеѓу две лица на повисоко ниво на интимност и емоции, а не само испуштање на страст без премногу чувства или себично задоволување на сопствените потреби.

Маж кој искрено ја сака својата сопруга никогаш нема да и каже ниту на неа, ниту на некој друг дека е лоша во кревет. Но, оние кои знаат да го кажат тоа, тогаш веројатно асоцираат на некои други работи со сексот, како што е, да речеме, несигурноста на жената во нејзиниот изглед, користењето секс за манипулација, недоволниот напор … Ова се некои од причините поради кои некои мажи можат сметајте дека сексот е недоволен квалитет:

Несигурност на жената за нејзиниот физички изглед
На многу жени им е непријатно да се соблекуваат пред партнерот или да водат љубов со вклучени светла. Тоа само покажува дека тие чувствуваат дека не се доволно убави и совршени и се срамат од тоа. Ова, пак, доведува до слаба самодоверба, срамежливост и фактот дека всушност не можам да се опуштам во кревет.

Никој не е совршен! Таков човек едноставно не постои. Сите имаме недостатоци и сите треба да бидеме свесни за тоа и да ги прифатиме и сопствените и недостатоците на другите.

Маж кој искрено и длабоко ја сака жената со која живее, ќе ги сака и сите нејзини маани. Затоа, опуштете се и оставете му на вашиот партнер да го запознае вашето тело до најмалите детали. Соберете ја храброста и облечете секси парче долна облека. Ќе се чувствувате посамоуверено и попривлечно, а со тоа и порелаксирано.

Недостаток на интимност и блискост
Да се ​​биде близок и интимен со партнерот е клучот за секоја квалитетна врска. Сексот е кулминација на тоа. Некои жени знаат како да ги казнат своите партнери или да ги уценуваат со негирање на интимни моменти. Сè е само не добро и паметно. Манипулацијата од било кој тип, особено овој, не може да заврши добро.

Постојат жени кои ја оспоруваат интимноста на партнерот несвесно, особено во долгите врски. Случајна прегратка, бакнеж, убав збор треба да бидат работите што се случуваат секој ден. Со тоа, некому му покажувате дека искрено го сакате токму онака како што е, а тоа пак води кон подобар сексуален живот.

Запоставениот изглед на жената

Само затоа што сте во врска подолго време не значи дека треба целосно да го занемарите вашиот изглед. Нормално е дека нема да се шминкате секое утро секој ден само за да бидете попривлечни за партнерот, бидејќи тој ве сака дури и без слоеви на боја на лицето.

Но, понекогаш треба да работите малку повеќе и да ја запалите страста што беше на почетокот на врската. Исто така, не дозволувајте да шетате низ куќата цело време, на пример, со валкана и разбушавена коса, во искината тренерка, влакнести нозе и со зголемен број килограми. Ако си дозволите да го направите ова, не само што ќе изгледате полошо, туку и така ќе се чувствувате, ќе ви опадне самодовербата, а потоа тоа ќе влијае и на вашиот сексуален живот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris