Сигурно ги имате сите состојки! За прекрасен пијалок, направете ликер од кафе (РЕЦЕПТ)

11 јануари, 2021
ликер

Секој сака добар ликер!

Овој пат ви предлагаме интересен ликер за кафе.

Нејзината најголема предност е што веќе ги имате сите потребни состојки во куќата, а ви требаат само десет минути за да ги подготвите.

Состојки:
150 гр кафе
150 мл вода
300 гр шеќер
600 мл врела вода
150 мл домашна ракија или вотка
1 лажица цимет

Подготовка:
Истурете 150 мл вода во тавата и оставете да врие 4-5 минути за да формира сируп.
Истурете мелено кафе (обично или еспресо) со врела вода, оставете неколку минути и потоа добро исцедете го преку двојна газа или филтер за кафе.
Измешајте го исцеденото кафе, шеќерен сируп, ракија и цимет и оставете го да врие 1-2 минути.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris