СИТЕ ДЕТАЛИ ОД ОДНОСОТ НА ЦЕЦА И БОГДАН! Еве каде ги минуваат викендите, но и како пејачката се запознала со својата свекрва!

15 февруари, 2021
408137_ceki_f

Почетокот на оваа година, кога медиумската помпа во Србија е доведена во прашање, дефинитивно беше обележана со веста дека музичката sвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ има момче.

Веста дека најголемата балканска sвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ има момче, успешниот белградски угостител Богдан Срејовиќ, одекна како бомба во јавноста на 13 јануари годинава. Неколку дена подоцна, медиумите објавија бројни познати и непознати детали од животот на 38-годишното момче, а целиот Балкан со молскавична брзина дозна сè за момчето на Цеца. Вљубените гулаби, кои многумина ги прогласија за пар на годината, иако штотуку започна годината, беа следени од папараците во секој чекор. Врз основа на фотографиите од папараците, беше јасно дека тие не се разделуваат. Одење заедно во ресторан, поминување време со пријатели се само дел од она што можеше да се види на фотографиите на папараците кои успеаја да ги фотографираат. Иако Цеца е во врска со Богдан од крајот на ноември, таа мудро молчи во јавноста и не сака да каже ниту збор за нејзината приватност. Така беше и во изминатите десет години, само неколку од нив беа познати на јавноста. Кога беше среќна во љубовта, нејзината публика можеше да го почувствува тоа со добро препознатлива насмевка или двосмислени одговори на припадниците на „седмата сила“.

– Не се заветував дека ќе молчам за мојот емотивен живот, но за сите овие години на сцената, видов како се одвива. Прво давате делче од вашиот живот што подоцна станува дел. Наскоро станува најголемиот дел и на крајот вашиот живот станува живот на сите. Буквално на сите, само не ваш. Вие немате никакво влијание врз тоа што ќе се пишува за вас или вашиот партнер, што ќе се ископа од вашето или неговото минато, а посебна приказна е колку ќе има невистина во приказната и, конечно, како ќе изгледа сето тоа кога стигнува до читателите. Секогаш се додава малку сензационализам, се додаваат барем некои детали затоа што има новинари за кои вистината е премногу обична. Тоа е како кога го носите новото „Ферари“ на редовен сервис, а мајсторите одлучуваат да му додадете нешто или да отстраните делови за кои сметаат дека не се потребни. Затоа, ако не ги откриете деталите, текстовите ќе достигнат до 20 проценти од вистината, а ако дадете барем некои информации, тогаш ќе достигнат до 80 проценти – рече Цеца на прашањето дали е во заљубена, па дури и овде не сакаше да открие дека во нејзиниот љубовен живот се раѓа нешто ново.

Новогодишна ноќ и запознавање

Сепак, нејзиното семејство секогаш ја знаеше вистината, па не е изненадувачки што таа го запозна Богдан со Анастасија и Вељко, како и со другите членови на семејството на 31 декември на новогодишната вечера. Богдан веднаш ги освои симпатиите на семејството, како и неговата страна кога станува збор за неговата ќерка Искра, која со ентузијазам ја прифати Цеца. По тој повод, Вељко проговори и рече:

– Навистина сум среќна што најде некого. Јас го прифатив тој човек затоа што секогаш го почитувам нејзиниот избор. Најважно ми е да ја почитува и сака мајка ми – рече Вељко, а потоа додаде:

– Јас би ја поддржал мајка ми ако таа се реши да се омажи. Имам семејство, Анастасија има момче, и таа ќе се омажи. Кога сите одиме некаде, мама сигурно не треба да седи сама во куќата како куче. Треба да го живее својот живот и да ужива во него. Луѓето треба да разберат дека мајка ми не се разведе, туку татко ми беше убиен. Ниту еден маж никогаш не прошета низ нашата куќа. Мајка ми ја чуваше сликата на татко ми, како и презимето на нашето семејство и интегритетот на семејството. Имаме пофални зборови за сè што направи за Анастасија и мене.

Сепак, се чини дека е рано за приказни за брак, бидејќи фолк sвездата постојано повторуваше дека повеќе не сака да се мажи. Сепак, околностите можат да ги променат одлуките.

Заеднички патувања

Се чини дека Цеца ги опишала сите моменти на среќа во љубовта и оние кога страдала како секоја жена преку своите песни и ги пренесувала на својата публика. Често велеше дека тоа е нејзин начин да комуницира со оние што ја сакаат и дека зборува повеќе од зборови преку стихови. Она што го кажуваат луѓето кои се блиски со Цеца, дава впечаток дека скоро никогаш не ја виделе толку среќна и задоволна, а главниот виновник, покрај нејзините деца и внукот Жељко, е очигледно Богдан. Секако, Срејовиќ мораше да има голема храброст кога успеа да го освои срцето на Цеца, а таа целосно се предаде на љубовта со својот избраник, а со фотографиите што ги објави на социјалните мрежи сакаше да им каже на сите дека е среќна и задоволна Тие отпатуваа заедно на повеќе дестинации, најпрво во Јахорина кога јавноста не знаеше кој ја грее Цеца, потоа на Копаоник, каде што престојуваа во станот во сопственост на Ражнатовиќ, па дури и со себе ја зедоа ќерката на Богдан, Искра. Викендите ги поминаа на имот во близина на Зрењанин со пријателите, а на социјалните мрежи се пофалија дека уживаат во откривањето на убавините на Србија, додека за некои повеќе егзотични патувања чекаат олеснување на епидемиолошките мерки. Како што сè беше испратено, така беше и моментот кога Цеца се сретна со таткото на Богдан и поранешниот спортист Милош Срејовиќ на нивната слава Свети Јован. По тој повод, балканската sвезда го посети родниот град на Богдан, Крагуевац, каде беше срдечно пречекана, а набргу потоа, гордиот татко за медиумите изјави дека сите се воодушевени од Цеца.

Од друга страна, додека родителите на Богдан се разведоа, Ражнатовиќ ја запозна неговата мајка на еден сосема необичен начин. Бидејќи неговата мајка Мира живее во Лондон, при повик преку Viber, додека Срејовиќ разговараше со неа, тој ја сврте камерата и ја покажа Цеца во моментот кога седеа заедно на ручек, а по тој повод ја претстави својата избраничка.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris