Сите жени кои имаат филери во лицето го поставуваат истото прашање, ДАЛИ СМЕАТ ДА ЈА ПРИМАТ ВАКЦИНАТА ПРОТИВ КОВИД, а ова е одговорот!

26 јануари, 2021
povecanje-usana-masnim-tkivom

Дерматовенерологот д-р Невенка Докмановиќ одговори на прашањето кое ги мачи жените кои имале естетски интервенции!

Д-р Невенка Докмановиќ, дерматовенеролог, зборуваше за популарните естетски зафати и жените кои се грижат дали можат да се вакцинираат против корона поради филерите или други извршени интервенции.

Дури и водителката рече дека многумина ѝ го поставиле тоа прашање, кога слушнале дека доктор Докмановиќ ќе гостува во таа емисија

„Прашајте ја, ако имам ботокс и сакам да се вакцинирам, жените ги интересира само тоа“, изјави водителката. Импланти, хијалуронска киселина, сето ова ги интересира девојките и жените кои не се сигурни дали некој од естетските „додатоци“ е во судир со вакцината против корона.

„Нашиот телефон во канцеларијата е се „запали“, жените прашуваат дали смеат, вакцината е масовна и имаме многу пациенти кои се распрашуваат. Несаканите ефекти што се пријавени ширум Светот, а кои можат да се однесуваат на некои од естетските интервенции, се на ниво на статистичка грешка. Ние лекарите во естетската медицина сме многу внимателни, само Модерна во неколку случаи пријави оток на хијалуронски полнила во лицето, а со употребата хистамин изгоре и не се врати “, рече лекарот кој е меѓународен одбор за компликации на филер.

„Секое утро ме буди некој што има компликации и можам да кажам дека повеќето компликации на филер, дури и неколку месеци по инјекцијата, можат да бидат поврзани со прекумерна реакција или пад на имунитетот“, рече таа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber