СЛИЧНА КАКО ЦЕЗАР! Лесна и вкусна салата со пилешко! / РЕЦЕПТ /

2 февруари, 2021
cezarsos12312

За подготовка на салатата, потребно е да се подготви пушена сланина, пилешко бело месо, тост леб, зелена салата, лимон …

Потребно е:

380 гр бело месо

40 гр сланина

100 гр леб

така, бибер

1 лажичка оригано

3 лажици масло

260 гр зелена салата (1 путер)

140 гр павлака

20 гр мајонез

1 чешне лук

40 гр кисели краставички

оригано

1 лажичка сенф

1 лажичка кечап

сок од лимон

Подготовка:

Измешајте оригано и масло, а потоа превртете го пилешкото во маринадата. Оставете го месото во маринадата најмалку еден час. Во меѓувреме, исецкајте ја и испржете ја сланината. Исечете го лебот на коцки, па пржете во тава со сланина. После лебот, пржете го месото, па исечете го на ленти. Измијте ја салатата и исечкајте ја на помали парчиња, па наредете ја во сад. Во сад измешајте павлака, мајонез, кечап, рендани краставици, сенф, оригано, сецкан лук и сок од лимон. Добро промешајте за да се апсорбира, а потоа ставете го пилешкото, тост леб (кубети) и сланина над него.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber