Смета дека судот погрешил во одлуката: Таткото на Бритни Спирс се огласи откако му беше одземено старателството

3 октомври, 2021
324361_britnispirsprofimedia0245444327_ff (1)

Откако судот во Лос Анџелес во средата го прифати барањето на адвокатот на Бритни Спирс и му го одзеде старателството на нејзиниот татко, Џејми Спирс проговори.

„Господинот Спирс ја сака својата ќерка Бритни безусловно. Тринаесет години тој се обидуваше да го направи она што беше во нејзин најдобар интерес, или како конзерватор или како нејзиниот татко, започна неговата адвокатка Вивијан Торен.

  • Секој што се обидел да му помогне на член на семејството кој се бори со проблеми со менталното здравје, ја разбира количината на секојдневни грижи и колку е потребно да се направи она што е потребно, додава дека одлучил да ја затвори устата за време на лажни, шпекулативни и неподдржани напади од страна на медиумите, јавноста и Бритни.

Одлуката на судот е загуба за Бритни, смета Џејми.

„Судот погреши што ме суспендираше и назначи потполен странец да управува со имотот на Бритни и само го продолжи заштитното право што Бритни побара од судот да го откаже претходно ова лето“, напиша Џејми.

Тој беше заменет со Џон Забел, сметководител избран од Бритни и нејзиниот адвокат, за привремено да ги надгледува нејзините финансии.

Следното рочиште е закажано за 12 ноември.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris