СОНУВАВТЕ ДЕКА ПРАВИТЕ НЕШТО БЕЗОБРАЗНО СО ВАШИОТ ПАРТНЕР? Еве што значи тоа!

18 октомври, 2021
353475_stock-photo-beautiful-young-passionate-couple-is-smiling-and-hugging-before-having-sex-in-kitchen-at-home-499259716_f

Соништата честопати се одраз на нашата потсвест, па често го чуваме она што го посакуваме длабоко во себе. Меѓутоа, се случува многу соништа да не фрлат во загатка и да не знаеме како да ги протолкуваме

Корисно е да се знае дека содржината од соништата честопати се однесува на она што се случува во нашиот буден живот. Кога нашите денови се исполнети со стрес, многу е веројатно дека нашите соништа ќе бидат исти. Но, ако работите одат добро, соништата можат да добијат сосема поинаков пресврт.

Во книгата „Декодирај го твојот сон“, психологот Јан Волас пишува за значењата на сексуалните соништа. Тој вели дека љубовните соништа нудат подлабоко разбирање за тоа што најмногу сакате во животот, додека тие поинтимни соништа се за прифаќање на желбите.

Во книгата, психологот објаснува што велат вашите соништа за вас.

Страсно бакнување

Во соништата, усните симболизираат колку сте сигурни во себе. Додека партнерот што го бакнувате може да има некое симболично значење, сонот всушност е да се поврзете со себе и да сфатите дека сте во можност јасно да го изразите она што го сакате.

Забранети работи

Ако сонувате да талкате со некого, или некаде, а не треба, тоа сугерира дека се чувствувате спречено во развувањето на одреден креативен талент во вашиот живот. Често причината се луѓе кои се љубоморни на вас и сакаат да го спречат вашиот напредок.

Мистериозен љубовник

Навидум совршен љубовник се појавува неколку пати во вашите соништа и одеднаш исчезнува. Тоа покажува дека гледате на вашите креативни способности како на таленти што доаѓаат и си одат, а не на работи на кои можете да се повикате кога ви се потребни.

Погрешен љубовник

Сонувајќи дека сте со некого иако во длабочината на вашата душа знаете дека не е за вас, тоа сугерира дека користите креативност и страст за да постигнете резултати, но дека не сте исполнети во душата. Обично тоа е знак дека ја користите својата енергија за да задоволите друга личност. Фокусирајте го својот талент на нешто што навистина го сакате за себе.

Секс на чудни места

Ако сонувате да водите љубов на чудни места, тоа сугерира дека се случила необична ситуација во вашиот секојдневен живот. Оваа околност ви дава можност да ги искористите вашите креативни таленти и страст во свеж, вознемирувачки непознат контекст.

Враќање на поранешните

Сонувањето на бивши покажува дека станувате свесни за можноста повторно да се поврзете со професијата или работата што некогаш навистина ви се допаѓала.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris