СОС диета: Нов тренд што го полуде Светот!

28 јануари, 2021
192773_profimedia0423740927_ls

Слабеење без спорт? Звучи невозможно! Според новата СОС диета, тоа треба да биде можно, едноставно и здраво

Како функционира новата СОС диета?

Лесно! Таа се заснова на 7-дневен план на исхрана. За тоа време, организмот ќе се исчисти и ќе може да помине низ детална детоксикација, што ќе ја подобри работата на црниот дроб. По ова „чистење“, организмот може повторно да ја започне својата нормална работа.

За долготраен ефект, се препорачува да се откажете од јаглехидрати по 16 часот – така, исфрлете леб, компири и тестенини. Покрај тоа, сировата храна треба да се избегнува навечер.

Ако се одлучите за СОС диета, треба да пиете што е можно повеќе вода.

План за детоксикација за 7 дена

1 ден

На првиот ден од диетата можете да јадете овошје колку што сакате. Во лето, јагоди, боровинки, дињи или ананас изобилуваат. Избегнувајте банани во текот на овој ден.

2 ден

Вториот ден, од вашата диета може да јадете зеленчук колку што сакате. Без разлика дали се сурови или варени, изберете сами што најмногу ви се допаѓа. Во летните денови, можете да скарите тиквички, пиперки или модар патлиџан со малку масло, бибер и сол. Држете се подалеку од мрсни сосови и преливи!

3 ден

Во текот на третиот ден, измешајте овошје и зеленчук. Дозволено е да се јаде овошје и зеленчук заедно. Сепак, избегнувајте банани и компири.

4 ден

На четвртиот ден, треба да јадете супа од зеленчук и до 8 банани. Во случај да не сте љубител на банани, заменете ги со максимум 4 авокадо.

5 ден

Петтиот ден е резервиран за месо или тофу. Се препорачува да се јаде пилешко или говедско месо. Можете да јадете до 6 свежи домати во текот на денот.

6 ден

Шестиот ден, комбинирајте месо со зеленчук. Добрата вест е дека можете да ги комбинирате како сакате и колку што сакате.

7 ден

На крајот од планот за детоксикација има зеленчук и кафеав или интегрален ориз. Покрај тоа, дозволени се домашни овошни сокови.

Исхраната се смета за здрава, бидејќи по 16 часот, телото не е оптоварено со сурова храна или јаглехидрати.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris