Совети како да доживеете врвно сексуално задоволство со вашиот партнер и искуство за паметење!

29 ноември, 2021
profimedia-0511244500

Ако сакате да искусите секс со вашиот партнер на далеку поинтимен начин и навистина да се поврзете толку многу што да ја почувствувате желбата на вашиот партнер во секое време, испробајте ги следниве техники.

Допирајте се повеќе

Обидете се да допирате повеќе. Не допирајте само кога сакате секс. Допирајте се цел ден. Допирајте се додека зборувате или седите и гледате филм. Може да биде лесен допир додека се смешка или слично. Можете дури и да се држите за раце или да се прегрнувате додека гледате телевизија или филм или додека одите.

Сето ова помага да се создаде се повеќе интимност и блискост кои подоцна многу ќе помогнат во сексот.


Мастурбирајте заедно

Меѓусебната мастурбација може да биде одличен начин за подобрување на врската со партнерот. Исто така, им дава можност на партнерите да научат едни од други за тоа како, кога и каде најмногу им одговара допирањето.

Ова ќе ја зголеми вашата доверба, а корисно е и за другиот партнер затоа што му давате патоказ за вашето тело. Ќе се чувствувате посилно, а со тоа и попријатно, што може да ја зголеми вашата сексуална врска.

Истражување на нови работи

Споделувањето на сексуална интимност од далечина преку секси видео повици или телефонски секс може да биде добар начин заедно да истражите нов вид на врска.

Понекогаш поминувањето премногу време заедно може да ги задуши интимните односи. Од таа причина, добро е понекогаш да се одморите и да испробате нови работи како секс на далечина.

Експериментирајте со анална игра

Експертите препорачуваат анален секс како добар начин за зајакнување на интимноста. Аналната игра бара да одите полека и има тенденција да охрабрува дури и почеста комуникација отколку другите видови на сексуална игра. Оваа постапка може да ја продлабочи интимноста на луѓето на неочекуван начин.

Ако сакате да истражувате анален секс, тогаш играте важна улога по комуникацијата, лубрикант. Лубрикант врз основа на силикон е совршен за анална игра.

Пробајте тантрички секс

Тантричкиот секс е пристап кон сексуалноста кој се заснова на негување длабока, духовна врска помеѓу партнерите преку дишење, енергија и допирање. Секој што е заинтересиран за интимен секс може да има корист од вклучувањето на основните тантрички принципи и техники на нивниот сексуален репертоар.

Зборувајте за тоа што сакате и што не сакате

Дел од интимниот секс е можноста да зборувате за сексот што го имате.

Комуникацијата за сексуалните односи е клучот за зголемување на интимноста. Бидете отворени и комуницирајте јасно со вашиот партнер што сакате, а што не. Тој е еден од клучните квалитети за поврзаност и подлабока интимност.

Истражувајте заедно

Ако веќе имате идеја за видот на стимулација што сакате или треба да ја споделите со вашиот партнер, обидете се заедно да истражите што понатаму.

Испробување нови сексуални играчки или позиции може да биде одличен начин за подобрување на интимноста.

Истражете го чувството на љубопитност

Во раните фази на врските, ние обично сме повеќе љубопитни и повеќе склони кон експериментирање. Пробуваме различни видови допири и остануваме пољубопитни. Ако сеуште можете и пронајдете одреден вид љубопитност кај вашиот партнер, вие сте на вистинскиот пат.

Позиции за интимен секс:

Гледање во очите

Погледот во очите за време на сексот создава длабока интимност. Ако имате сексуална играчка или вибратор, играјте со вашиот партнер и гледајте се во очи додека си играте. Кажете нешто слатко и романтично. Потоа полека, ако сакате, тријте се едни со други додека се гледате едни со други.

Перница под карлицата

За да ја зголемите интимноста или интензитетот, поставете перница под карлицата додека ги кревате нозете.

Лажица

Ова е една од најудобните пози во сексот, а тие често велат дека е за „мрзеливите“ затоа што никој не мора премногу да се мачи. Но, жените ја сакаат затоа што нивниот партнер може да ги бакнува и прегрнува, а според некои истражувања, мажите во оваа позиција можат да издржат „подолго“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris