Современи методи со кои лесно ќе откриете дали вашиот сопруг ве изневерува!

4 февруари, 2021
мњтод

Повеќето луѓе интуитивно, толку длабоко во стомакот, понекогаш чувствуваат дека партнерот ги изневерува, но не можеме да започнеме разговор за тоа без доказ. И што правиме прво? Ние посегнуваме по телефонот на нашиот партнер, нели?

Sвездата на ТикТока, Марго Коди, вели дека постојат лесни начини да најдете апликации за запознавање што ги користи вашиот партнер и профилот што тие го користат.

Проверете ги апликациите

Ќе креирате лажен профил за запознавање на платформата што ќе ја изберете. Во поставките за апликацијата, поставете ги работите така што партнерот ќе бидете оддалечени околу 1,5 милји, за можат да ви испраќаат пораки, за да не навлегуваат оние што не ве интересираат. Исто така, прилагодете го возрасниот опсег што одговара на вашето момче, за полесно да видите дали тој има активен профил.

Dopisivanje

Сега сте подготвени да се сретнете. Повлечете некаде настрана и пребарувајте ги достапните профили според ограничената граница што сте ја поставиле и – еве го! Добро, ова исто така може да биде стар профил, од времето пред тој да те запознае, се разбира.

Но, имајте на ум: Ако тој неодамна беше активен во таа апликација, неговиот профил треба да се појави во рок од неколку секунди, или ќе ви биде видлив во рок од две минути. Покрај тоа, на Тиндер, алгоритмот се покажа дека „фаворизира партнери што одговараат на барањата што ги поставивте и оние што се моментално активни“.

Проверете ја лентата со емотикони

Значи, дури и ако се чини дека е стар профил, не паѓајте на тоа. Проверете што објави неодамна. Ако ви е непријатно да го прочитате, проверете ги емотиконите што ги остави последниот.

Лично, ја користев оваа тактика порано како прв чекор за да потврдам или побијам какво било мое сомневање за мојот партнер, пред да спроведам поопсежна истрага. Едноставно: Земете го неговиот телефон и отворете ја лентата за пребарување емотикони, каде што ќе се појават последните користени. Ако видите некои сугестивни емотикони, како црвено знаме, оган, праска, модар патлиџан – ајде, јасно е што значи тоа – или заљубен поглед, и сте сигурни дека тој не ви ги испратил неодамна, тоа значи ги испраќа на некој друг.

prevara

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber