Сретен: 14 години за Тоше гласно зборуваа оние кои немаа што да кажат, а молчеа тие кои го познаваа

18 октомври, 2021
sreten

facebook sharing button

Многумина во саботата се сеќаваат на денот пред 14 години кога од овој свет замина нашата најголема музичка ѕвезда која сме ја имале до сега, големиот Тоше Проески.

Светската и македонска легенда Тоше Проески остави траен белег на музичката сцена, остави безброј хитови, кој вртат и ќе вртат уште многу години.

Многу генерации израснаа со неговите хитови, салите и плоштадите беа полни на неговите настапи, беше миленик на цел Балкан, но и пошироко.На тoj ден посебно се присетуваат на него, а после 14 години неговиот голем пријател Сретен пред камерите на „Бекстејџ“ се одлучи да прозборе и си ја отвори душата за таа кобна ноќ.

Преземено од press24.mk

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris