СТАПАЛАТА ВИ СЕ ПОСТОЈАНО ИСПОТЕНИ? Оваа билка го решава тоа!

14 октомври, 2021
12e20e19bf6157450846174a0ce62bef2d6cb11a

Природата има решенија за оваа непријатност.

Доколку ве мачи непријатниот мирис на стапалата, купете чевли изработени од природна кожа, по можност не премногу исончана или обоена, бидејќи овие постапки ги затвораат порите и го спречуваат дишењето, како за чевлите, така и за стапалата.

Носете чорапи од природни влакна и носете еден пар чевли само еден ден. Потоа оставете ги да отстојат два дена за целосно да се исушат и да се ослободите од бактериите.

Покрај редовната хигиена, подгответе специјална бања за стапала:

Рецепт:

  • даб, кора 50гр
  • орев, лист 50 гр
  • желад од даб 50 гр

Подготовка:

Во четири литри врела вода, ставете 70 гр од мешавината и варете на тивок оган 10 минути.

Кога ќе се оладат, држете ги стапалата во нефилтрираниот чај околу 30 минути, а потоа оставете ги нозете сами да се исушат. Носете памучни чорапи.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris