СТРАВИЧНА ИСПОВЕД НА АКТЕРКАТА ПО 30 ГОДИНИ МОЛК: Пеколот ми започна на 5-годишна возраст, не ја прифаќав вистината, сè додека една девојка не се самоуби

18 јули, 2021
Screenshot_1

Сите молчевме, така ни беше полесно. Размислував дали сум луда, можеби измислувам?

Тери Хачер, холивудската sвезда, за многумина најомилената „Очајна домаќинка“, имала 41 година кога решила да зборува за најболното животно искуство, кое го чувала во себе повеќе од 3 децении.

Имено, на настан организиран од Обединетите нации, што се одржува во рамките на Меѓународниот ден за борба против насилството врз жените, таа одлучи да застане пред целиот Свет и да каже дека е жртва на сексуална злоупотреба и педофилија.

Таа рече дека од нејзината петгодишна возраст, нејзиниот тетин Ричард Хејс Стоун сексуално ја злоставувал, сè додека не наполнила осум или девет години.

-Бев убедена дека тоа е моја вина и се обвинував себеси за она што ми се случи, па затоа не му кажав на никого за тоа и сè чував за себе – изјави Тери

Родителите на актерката не биле свесни дека се случува нешто невообичаено се додека нејзината мајка не забележала дека Тери се однесува чудно во близина на нејзиниот тетин, што ја оддалечувало од Стоун иако Тери тврдела дека сè е во ред, плашејќи се од последиците што би ги предизвикала вистината.

– Сите молчевме, полесно ни беше. Размислував дали сум луда, можеби измислувам? На жртвите им е полесно да поверуваат дека е плод на имагинација, отколку да се соочат со вистината – истакна во една прилика ѕвездата на „Очајни домаќинки“.

Хачер била убедена дека ќе ја однесе оваа тајна во гроб, но во една прилика дознала дека Стоун, од кого тетката во меѓувреме се развела, бил обвинет за злоупотреба на уште две девојчиња, по што едната од нив дури се самоубила. Информацијата до полицијата дека тој дознал за неговите недела од девојчето Сара ван Климпут, чие семејство биле пријатели со Стоун, оставиле проштална порака во која пишувало:

– Сигурно се прашувате зошто нормален тинејџер го сторил ова. Па, прашајте го Дик зошто.

Затоа Тери реши да проговори и да им помогне на истражителите. Ричард Хејс Стоун заврши зад решетки и беше осуден на 14 години. Сепак, тој почина во затвор, па отслужи само шест години.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris