Тајни на женскиот оргазам: Како да го постигнете често, на сите начини!?

4 февруари, 2021
dreamstime-m-100981566

Променете еден детал за време на секс или мастурбација и набљудувајте какво е чувството. Ако обично користите прилично брзи движења, обидете се да одите побавно и понежно.

Психологот и сексолог Данија Шифтан вели дека е можно жените да доживеат оргазам за време на продорен секс. Она што тие треба да го сторат е да ги усовршат своите вештини.

Открива техники што можете да ги користите за да го достигнете својот врв:

  1. Почетна стимулација

Ниту една жена не доаѓа на светот со вградено сексуално знаење. Потребна ви е многу вежба за тоа. Вашите гениталии имаат многу нервни завршетоци. Некои од нив реагираат на триење, гушкање, други на притисок, а други на вибрации. Кога допираме дел од телото што не е навикнат на стимулација, можеме да се чувствуваме непријатно. Мозокот сè уште нема формирано асоцијации со овој вид на допир.

Колку повеќе мозокот контактира со некој дел од телото, толку подобро областа ќе реагира на допир.

  1. Променете го протокот

Променете еден детал за време на секс или мастурбација и набљудувајте како се чувствува. Ако обично користите прилично брзи движења, обидете се да одите побавно и понежно. Или обидете се да ја промените количината на напнатост во вашето тело или да го промените темпото.

Обидете се да ги движите и затегнете вашите мускули, а потоа да ги опуштите.

  1. Подгответе го вашиот карличен дел

Кога жената ќе го затегне дното на карлицата, ќе се чувствува повеќе возбудено за време на сексот. Од друга страна, на мажите им се допаѓа кога имаат чувство дека вагината е потесна. Меѓутоа, ако постојано се напрегате, ќе почувствувате помалку возбуда. Ако се напрегате и релаксирате, ја зголемувате возбудата.

Играњето со напрегање и ослободување исто така ја зголемува циркулацијата, а со тоа и чувствителноста во карлицата. И тоа осигурува дека вагината е повеќе влажна за време на сексот.

Затегнете ги карличните мускули три секунди неколку пати на ден, а потоа полека ослободете ги. Ова е сигурен начин за релаксирање на мускулите на карлицата.

  1. Намалете ги вибрациите на вибраторот

Користењето вибратор е ефикасен метод за брзо зголемување на возбудата, но пенисите не можат да вибрираат. Значи, ако постигнете оргазам само со вибратор, разбирливо е дека со пенис нема да можете да го сторите истото.

  1. Концентрирајте се на телото и чувствата со порнографија

Порнографијата може да биде извор на возбуда, но ако тоа е вашиот главен извор, работите можат да станат потешки отколку што мислите, бидејќи кога гледате порно, вашиот фокус е надвор од вашето тело и нема да можете да обрнете толку внимание на она што се случува навнатре.

Кога гледате порнографија, на моменти затворете ги очите. Завртете го екранот долго време. Слушајте и сконцентрирајте се повеќе на вашето тело и вашите чувства.

  1. Разновидност и движења

Статистички гледано, паровите се многу поактивни во сексот на почетокот на врската. Повеќе движење за време на сексот може да ви помогне да постигнете оргазам. Замавнете напред и назад, поместете ја карлицата во кругови, истегнете се, сменете ги позициите и променете го темпото – некогаш нежно, понекогаш поинтензивно.

  1. За време на сексот, концентрирајте се на она што го чувствувате

Колку повеќе се концентрирате на вашето задоволство, толку повеќе го спречува вашиот партнер да се концентрира на сопствените сензации и да ве задоволи. Обидете се да не се прашувате дали на вашиот партнер му се допаѓа тоа што го правите заедно. Наместо тоа, запрашајте се дали ви се допаѓа тоа што го правите.

Ако првенствено се грижите за тоа што е добро за другата личност, вашата способност да ги согледате вашите сопствени чувства ќе се намали. Концентрирајте се на вашето тело, па дури и на одреден дел и на тоа како се чувствувате.

  1. Искусете сексуален разговор

Зборувањето за секс е прашање на пракса и колку повеќе го практикувате, толку повеќе се навикнувате на тоа и наскоро може да стане еротско и возбудливо искуство за вас. Не кажувајте му на партнерот што не ви се допаѓа веднаш по сексот. Ако не сте задоволни или фрустрирани, зборувајте за тоа друг пат.
Ако му замерите на вашиот партнер, тој може да се почувствува нападнат и може да возврати или да се повлече. Пробајте нешто како: Ми се допадна ова и тоа. Исто така, би сакала да ми го направиш тоа и тоа ‘или’ Следниот пат, дали треба да го пробаме ова повеќе? ‘ а не „Ти згреши“.

  1. Возбудете се без секс

Немојте секогаш да размислувате за секс, масажа или милување без да имате секс потоа. Ова ќе ја зголеми вашата страст едни кон други и ќе ги продлабочите односите.

  1. Имајте секс кога сте нервозни или лути

Некои жени велат дека можат да имаат секс со своите партнери само кога сè е во ред. Обидете се да го направите ова кога сте фрустрирани или лути. Ќе видите колку ќе бидете возбудени тогаш.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris