Тања Савиќ оди во Австралија по децата! Агонијата завршува?! Душан рече – “Не знам ништо за тоа”!

29 јануари, 2021
380746_tanja_f

Тања Савиќ не ги видела децата од Велигден минатата година, и, како што сега открива, е среќна бидејќи нејзината борба е при крај, со оглед на тоа што оди во Австралија каде ќе се сретне со сопругот на суд.

Од друга страна, Душан тврди дека воопшто не бил информиран дека судењето е закажано.

-Јас дури и не знам дека таа доаѓа во Австралија, а камоли дека имаме закажано судење. Мора да ја прашате сето тоа, јас навистина не бев информиран – рече Јованчевиќ.

-Одам во Австралија да ги земам моите деца. Единствената желба што ја имам во моментов е повторно да бидам со нив. Се надевам дека ние тројцата ќе се вратиме заедно во Србија. Душан и јас имаме закажано рочиште за на 19 февруари. Воопшто не ми пречи да го сретнам. Напротив, среќна сум што конечно започнува ова судење – неодамна рече пејачката и додаде:

-Верувам во Господ и правда и се надевам дека процесот ќе заврши во моја корист. И покрај тоа што ја поминав голготата, сепак имам сила да се борам за своите деца. Тие се единственото нешто што ме трогне во овие тешки месеци. Знам дека ме чека голема борба.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber