САКАТЕ ДА СТАНЕТЕ ФАТАЛНА ЖЕНА? Ова се МАЛИ ТРИКОВИ кои СИГУРНО ќе ви помогнат во тоа!

29 јануари, 2021
843939_profimedia0331122113_ls

Овој чин укажува на самодоверба, а самодовербата е секси. Истиот ефект ќе го постигнете ако застанете исправено.

Без разлика дали имате една личност на ум, или би сакале да бидете заводничка, постојат работи што ќе ја зголемат вашата шанса да го сакате спротивниот пол.

Гледајте во очи

Без поглед кон подот или страницата, оставете го погледот да биде насочен директно во очите на другата личност. Овој чин укажува на самодоверба, а самодовербата е секси. Истиот ефект ќе го постигнете ако застанете исправено.

Насмевка

Најбрзиот начин да задоволите некому е да му се насмевнете. Луѓето сакаат да бидат опкружени со насмеани, позитивни луѓе и ги оценуваат како попривлечни од намуртените.

Разговарајте со сите

Разговарајте со онолку луѓе што ќе сретнете, прашајте ги што прават или размислуваат за нешто. Истражувањата покажуваат дека кога зборуваме за себе, во мозокот се активира истиот центар за задоволство поврзан со храна и пари. Затоа, научете да ги слушате и покажете им на соговорниците дека ви е гајле, бидејќи на тој начин ќе бидат привлечени.

Бидете свои

Не „копирајте“ движења, облеки или комуникација од некој друг. За да им угодите на другите, прво мора да се допаѓате себеси, што значи дека треба да се обидете да бидете што е можно подобри, но и да прифаќате грешки.

Бидете опуштени

Не грижете се за тоа што другите ќе мислат за вас и не оптеретувајте се со обврските што ве очекуваат. Колку сте порелаксирани, другите ќе сакаат да поминуваат повеќе време со вас.

Ставете кармин

Една од првите работи што мажите ја забележуваат кај жената се нејзините усни, затоа секогаш ставајте кармин. Најдобрата опција е црвена, бидејќи потсвесно го поврзува приливот на крв во усните во состојба на сексуално возбудување.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber