Тие се речиси бесплатни: Практични совети за убавина на Ирина Шајк кои секој од нас може да ги користи!

24 септември, 2021
322216_profimedia0613677036_ff

Таа е една од најубавите жени во светот, природно убава, а во исто време и некрунисана улична стилска кралица – таа е Ирина Шајк!

Познато е дека, покрај тоа што ги засенува другите жени секогаш кога ќе стапне на црвениот тепих, таа изгледа одлично без трошка шминка, додека си игра во паркот со својата ќерка.

Како тоа не и треба шминка?

Ирина откри неколку практични совети за убавина за Вог, кои редовно ги следи, а некои од нив ги усвои од нејзината мајка Олга.

Коцка мраз

Наутро или кога е на пат и се буди отечена, Ирина го решава со поминување на ледениот мраз на критичната област. Најчесто тоа ќе бидат очите, брадата и лицето.

Вода со лимон

Ирина прво пие вода со неколку капки свежо исцеден сок од лимон секое утро.

Без шминка кога не е на работа

Јасно е дека кога не работи и нема ангажмани, Ирина не се шминка.

Исто така, таа никогаш не легнува додека има шминка на лицето.

Сонце нема

Ирина не се сонча, и секогаш нанесува крем со УВ заштита.

pasta za zube, kokosovo ulje

Кокосово масло

Кокосовото масло често се користи за нега на кожата, веднаш по туширањето, додека кожата е се уште влажна.

Совет плус:

“Мислам дека поради социјалните медиуми, луѓето чувствуваат притисок. Луѓето можат да ми кажат:” Ах, изгледаш поинаку во живо “.

Изгледам поинаку бидејќи не сум под совршено светло и совршено нашминкана. Само шетам онаква каква што сум “, искрена е Ирина.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris