Тоа беше љубов на прв поглед: Цеца го видела Аркан на насловната страница на весникот и веднаш се заљубила!

15 јануари, 2021
profimedia-0017379762-e1593282414572

Денес се навршува 21-годишнината од смртта на Ражнатовиќ

Денес е годишнина од смртта на Жељко Ражнатовиќ Аркан, имајќи предвид дека тој беше убиен пред точно дваесет и една година денес.

Љубовта на Аркан и Цеца започна многу интересно. Имено, и двајцата во тоа време во медиумите изјавија дека тоа е љубов на прв поглед, а Цеца еднаш открила дека Аркан го видела прво на насловната страница на весникот. Кобниот момент помеѓу Цеца и Аркан се случил на 2 ноември 1993 година, во хотелот Интерконтинентал, каде таа веднаш му го привлекла вниманието. Ним им се придружил и Оливер Мандиќ, кој ги ангажирал Цеца и Џеј да пеат на прославата на Српската доброволна гарда на 11 октомври 1993 година, а во тоа време таа била нервозна, за што зборуваше како гостин во емисијата „Максовизија“ на ТВ Пинк во 1996 година.

„Тоа беше љубов на прв поглед, нормално. Јас страшно се плашев од него и тој не ми се допаѓаше. Читав многу за него и имав искривена слика за него“, рече Цеца како гостин на Пинк во 1996 година.

„Слушнав дека и ја исеков косата на Цеца. Од тие пејачи ги познавав покојниот Томо Здравковиќ и Лепа Лукиќ и никогаш не сум чул за Цеца ниту пак ја имам слушнато како пее во живо. Кога дојде, тие ми ја претставија како девојката што сум ја ишишал. Така се запознавме“, рече тогаш Аркан, а потоа Цеца го прекина.

„Не беше така, беше: „ Дозволете ми да ја запознаам таа девојка Цеца“ со сладок глас и тој додаде:„ Навистина ми е драго што ја запознав девпјката што сум ја шишал една година и не ја познавам “. Таму се онесвестив. Слушнав тоа за шишањето, беше ужасно. Па ме прашуваа дали носам перика “, рече Цеца во 1996 година во емисијата„ Максовизија “.

Цеца и Аркан стапнаа на луд камен на 19 февруари 1995 година. Во вилата во Љутице Богдана беше прочитана молитва за среќен пат, а потоа Аркан, во колона од 60 џипови, се упати кон Житораџа за да ја донесе Цеца во неговиот дом. Во декември 1996 година, тие го добија синот Вељко, а две години подоцна и ќерката Анастасија. На 15 јануари 2000 година, пред 21 година, Жељко Ражнатовиќ Аркан беше убиен во белградскиот хотел „Интерконтинентал“, каде што се венчаа. Сè се случило по 17 часот, а Цеца била во непосредна близина. Во документите се вели дека кобниот ден, Аркан седел во штанд, додека неговите пријатели Миленко Мандиќ Манда (44) и Драган Гариќ (47) седеле до него. Добросав Гавриќ околу 17 часот влегол во хотелската сала, а потоа пукал.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber