Треба да го пробате ова совршенство: Фантастична торта Милка!

20 јануари, 2021
торта

Потребно за 4 кори:

12 белки

12 лажички шеќер

200 гр мелени печени лешници

2 лажици брашно

ЗА ФИЛ:

12 жолчки

3 лажици брашно

100 гр шеќер

3 пудинзи од ванила

1 литар млеко

200 гр. чоколадно млеко со сецкани лешници

200 гр бело млечно чоколадо

250 гр маргарин

500 мл. шлаг

Подготовка на кора:

Изматете 3 белки, полека додадете 3 лажици шеќер и матете. Промешајте 50 гр. мелени лешници и половина лажица брашно. Калап за торта (26 см), обложен со хартија за печење, истурете ја масата и печете во готова загреана рерна на 200 степени до 4-5 минути. Значи, испечете уште 3 кори.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber