ТРИ совети за убавина кои мора СЕКОГАШ да ги следите

19 септември, 2021
19809e32dae65bdb37fa5ffbb33d4f8d73f1b6bc

Со цел кожата на лицето да ви биде убава, а тенот блескав, постојат правила кои не смеете да ги прекршите.

Нема ништо поубаво од беспрекорна кожа на лицето, па дури и тен. Иако за многумина звучи недостижно, со напор и дисциплина пред сѐ можете да ја имате кожата на лицето за која сонувате.

Сепак, треба да се има предвид дека покрај соодветната грижа која вклучува соодветни креми, како и масажи на лицето, потребно е да се придржуваме до основните правила, како што се овие три што ги издвоивме.

Отстранување шминка секоја вечер

Ако имате мрсна кожа, знаете дека гарантирано е добивањето акни во комбинација со шминка. Покрај тоа, шминката може да ги привлече слободните радикали (нечистотија и други штетни материи) од воздухот и да ги задржи на кожата долго време.

Затоа, никогаш не легнувајте без претходно темелно чистење на лицето и отстранување на целата шминка. Ако сте премногу уморни и немате сила да се миете темелно, чувајте навлажнувачки марамчиња за да ја отстраните шминката до креветот, за да ви бидат секогаш при рака, и за секогаш да ја чистите кожата.

Чистење на лицето после секој тренинг

Многу жени, од различни причини како хигиена, или срамежливост, избегнуваат туширање во фитнес центарот после тренинг, па се соочуваат со појава на акни на лицето и телото.

За да го спречите ова, секогаш носете облека што апсорбира пот на тренингот и ставете влажни марамчиња (со салицилна киселина) во вашата фитнес торба, и веднаш по тренингот, истријте ги лицето, грбот и деколтето и облечете чиста памучна маица. Се разбира, ова не е замена за општ туш, кој треба да го направите кога ќе се вратите дома.

Не допирајте го лицето со (валкани) раце

Кога акните се појавуваат на лицето, има многу жени кои ќе се обидат да ги исцедат. Меѓутоа, штом ќе ја допрете кожата со прстите, на неа оставате нечистотии што ги затвораат порите, а да не зборуваме за лузните што можат да настанат по притискање на мозолчињата.Овие грди навики треба веднаш да се решат, а ова се совети со кои ќе успеете во тоа.

Прво – мора да научите да се контролирате и на тој начин да спречите каков било обид да „интервенирате“ на лицето.

Второ – ослободете се од огледалата што се користат за тоа, бидејќи ја зголемуваат сликата.

Трето – вработете ги рацете со нешто друго.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris