Уште една математичка задача го полуде интернетот: Можете ли да ја решите?

14 јануари, 2021
mozgalica-830x0

Не користете калкулатор

Низ социјалните мрежи кружи нова математичка задача која им донесе многу проблеми на корисниците.

На прв поглед, се чини едноставно, но многумина што се обидоа да ја решат сфатија дека прво ќе треба да се сетат како се одвива низата на математички операции.

За кратко време, неколку илјади луѓе се обидоа да ја решат оваа задача, но не секој го знаеше точниот резултат…

40 + 40 – 20 x 0 + 3 + 125 =?

Дали знаете? Пишете ни во коментарите.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris