Вака наскоро би можеле да ни изгледаат рацете, сето тоа поради практиката што излезе од контрола (ВИДЕО)

14 април, 2021
8038a9ea7d7ff7b64018ae8585eaf4adf4a5fb44

Промена на големината на дланките е последица на статистиката што покажува како играчите го држат џојстикот во рацете скоро една четвртина од денот, што резултира со напнатост во мускулите.

Во зависност од конзолата за игри што ја користите и потезите, вашите раце би можеле совршено да се вклопат околу џојстикот во иднина или може малку да се истегнат. Иако е нејасно како технологијата ќе се развива за да ни помогне да играме, експертите создадоа 3Д слика што покажува како би можеле да изгледаат нашите раце ако продолжиме да го практикуваме ова хоби.

Страницата за преглед на казина, SlotsWise, покани тим научници да ја разгледаат иднината на нашите тела и го создадоа овој застрашувачки приказ.

На страницата се вели: “Игрите на среќа се популарна забава за многу луѓе ширум светот, а некои се одлучија да отидат чекор подалеку и да ги следат како постојана кариера. Нивната популарност од година во година расте како начин луѓето да останат поврзани и да побегнат од реалноста “.

Прстите може да ни се издолжат

– Но, имајќи предвид дека човечкото тело првично не е наменето за играње во смисла дека нашите раце не се во форма да го држат џојстикот, како тие би можеле да изгледаат во иднина ако бидат прилагодени за оптимални играчки перформанси – се додава.

Иако нема индикации дека џојстиците за играње видео игри ќе се зголемат, прстите би можеле да се издолжат со текот на времето. Експертите предвидуваат дека нашиот показалец и средниот прст значително ќе се зголемат во споредба со остатокот од раката, додека домалиот прст ќе се намали, пренесува LADbible.

Промената на големината на дланката е последица на статистиката што покажува како играчите го држат џојстикот во рацете скоро една четвртина од денот, што резултира со напнатост во мускулите. За да се надмине ова, должината на основните прсти потребни за играње може да се трансформира.

Одговорноста е на производителите

Сајмон Корнелиус, извршен директор на „Корнелиус креатив“, кој развива и продава производи за игри, објасни: „Џојстиците, какви што се, се ергономски дизајнирани, но за зголеменото извонредно искуство на некои игри се потребни повеќе копчиња за игри. Гледајќи на тоа поинаку, производителите се одговорни за дизајнирање џојстици што евентуално би го намалиле влијанието врз нашата физиологија “.

Дури и ако џојстиците не се променат, паметните телефони не покажуваат знаци на ограничување на растот на големината, што значи дека овие екстремно долги прсти можат да бидат корисни при испраќање пораки или играње игри. Сајмон смета дека џојстиците ќе го зголемат бројот на копчиња потребни за играње, што ќе ги оптерети нашите веќе ограничени прсти.

– Зголемувањето на бројот на копчиња на џојстиците значи дека нашите прсти, особено палецот, показалецот и средниот прст, ќе работат повеќе и треба да продолжат да се истегаат – рече Корнелиус.

– Затоа, би очекувал еволуцијата на нашите раце да вклучува и продолжување на тие прсти. Малиот и домалиот прст ќе се повлечат и можеби ќе станат како канџи за полесно да се завиткаат околу џојстикот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris