ВАШЕТО ИМЕ ОТКРИВА ДАЛИ ЌЕ ИМАТЕ ПАРИ ИЛИ НЕ! Еве и како!

8 април, 2021
419861_bank-note-209104-1920_f

Комбинацијата на броеви и букви од вашето име може да открие дали лесно ќе добиете пари во животот или ќе мора да работите напорно за да го заработите секој денар.

За да дознаете дали вашето име може да ви донесе пари, треба да знаете како тоа да го пресметате.

Прво напишете го вашето име и презиме, а потоа пронајдете го бројот што одговара на секоја буква во табелата подолу. После тоа, треба да ги соберете броевите на името и презимето одделно, а потоа да ги соберете и тие два броја.

Собирејте се додека не добиете едноцифрен број.

1: A, Ф, Н, В

2: Б, Г, Њ, З

3: Ц, Х, O, Ж

4: Ч, И, П

5: Ѓ, Ј, Р, Ќ

6: Д, К, С

7: Џ, Л, Ш

8: Љ, Т, Ѕ

9: Е, М, У

Број 1

Број еден се стреми да биде секогаш прв. Таквите луѓе се обидуваат да ја завршат својата работа совршено затоа што знаат дека самодовербата им зависи од тоа. Тие никогаш не се потпираат на други луѓе и не сметаат на туѓата помош. Повеќе се заинтересирани за работа отколку за стекнување капитал, односно пари.

Број 2

Луѓето „под“ број два секогаш имаат партнери со нив кои им помагаат да добијат пари. Нивниот партнер обично ги издржува, вработува или им обезбедува услови за да можат да ги реализираат своите деловни потенцијали и можности. Потенцијалот на лицата под број два е најизразен кога работат во група или тим.

Број 3

Овие луѓе можеби најмногу ги сакаат парите, но многу е тешко да ги добијат. Меѓутоа, ако успеат да го поврзат сопствениот бизнис со потребата да се забавуваат, тогаш нема да им недостасуваат пари. Главната карактеристика е нивната креативност и подготвеност за работа.

Број 4

Луѓето со овој број не доаѓаат до ништо лесно и секогаш мораат да работат напорно. Тие исто така мораат да вложат неверојатен напор за секој свој успех и да се откажат од забавата поради работата. Често ќе слушнете дека тие одбиваат работни места што ги сакаат, заради подобро платените работи.

Број 5

Овие лоца се лежерни и нивната најголема заработка ги чека на патувања или во странство. Лицата кои во името го носат бројот пет се многу прилагодливи и обично имаат добра интуиција. Тие исто така имаат способност која им помага да не трошат пари таму каде што другите би ги потрошиле.

Број 6

На луѓето број шест им требаат истомисленици со кои ќе се поврзат. „Шестките“ најголем успех постигнуваат преку семејниот бизнис. Ако луѓето со број шест не успеат да најдат работа во заедницата, тие можат да го поминат целиот свој живот во мизерија и сиромаштија.

Број 7

Седмиците најмногу сакаат кога ќе ги откријат тајните на другите луѓе, затоа што тоа им оди од рака и од тоа можат да заработат солидни пари. Способни се да жртвуваат пари само за да ги извршуваат работите кои ги сакаат и во кои веруваат. Ако нивната судбина е таква што не треба да се грижат за финансиите, целосно ќе уживаат во тоа.

Број 8

Најважно за „Осмиците“ е да бидат добро платени за она што го прават. Тие не само што се способни да заработат пари, туку се и способни да ги удвојат. Една од нивните главни карактеристики е дека тие можат да инвестираат пари, така што буквално ќе им се множат самостојно.

Број 9

Луѓето кои го имаат бројот 9 во своето име, бараат работни места што ќе им донесат брзи и лесни „пари“, како и голема парична добивка. Нивната главна одлика е нетрпеливоста, и тоа им е голема пречка во работата и заработката. „Деветките“ ако сфатат дека напорната работа не секогаш се исплати од прва, ќе имаат голема шанса да се збогатат.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris