ВАШИОТ ОМИЛЕН ЏЕМПЕР СЕ СМАЛИЛ ПОСЛЕ ПЕРЕЊЕ? Со помош на овој трик ќе можете да го „спасите“

30 ноември, 2021
Untitled 2

Како што е познато, превенцијата е секогаш подобра од последователното санирање на штетата, затоа се препорачува да ги следите упатствата напишани на етикетата секогаш кога ќе ја исперете облеката.

Меѓутоа, ако штетата е веќе направена и веќе сте подготвени да започнете со истражување на понудата преку интернет за купување нов џемпер, вреди да ги испробате овие неколку совети што може да ја спасат ситуацијата.

tportal

Што е потребно:

  • балсам или бебешки шампон (1 лажичка на 1 литар вода)
  • млака вода
  • две големи крпи

Постапка:

Наполнете голем сад, када или мијалник со млака вода, а потоа промешајте доволно регенератор или бебешки шампон. Регенераторот не само што ја прави нашата коса еластична, туку и ги релаксира скршените текстилни влакна. Истото важи и за бебешки шампон. Оставете ја смалената облека да кисна најмалку 30 минути.

Извадете ја облеката од мешавината на вода и шампон по половина час – без миење и плакнење. На овој начин, регенераторот ќе работи најдобро, а влакната од облеката ќе можат правилно да се опуштат. Раширете ја влажната облека на голема крпа и внимателно завиткајте се за да ја впиете водата.

Поставете ја влажната облека раширена на друг сув пешкир, а потоа внимателно повлечете ја назад во првобитната форма. Овој следен совет помага да се спречи намалувањето на ткаенината: поправете ги сите рабови со тешки предмети и оставете да се исуши добро. Ако смалената облека во текота на сушењето изгледа како предходно, слободно измијте ја, исушете ја и носете ја нормално повторно.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris