VMA диетата симнува 10 килограми без да почувствувате: Еве кои се правилата!

6 мај, 2021
zNek9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvTURrN01EQV8vMTI3NWMwZDNjOWJjNTQxNmZhNTcyZjI4MWFhMzNiNTkuanBlZ5GTAs0FKACBAAE

Една од најпопуларните и најбрзи диети е секако популарната VMA диета, со која можете да изгубите дури 10 килограми за три недели.

Оваа диета е лесна за изведување и се користи главно во болниците пред операцијата за брзо слабеење. Ова се правилата.

Постојат неколку верзии на VMA или портокал диетата, а онаа што ви ја претставуваме е дизајнирана за 3 недели, 5 дена во неделата, додека јадете нормално за време на викендите.

ПРИМЕР НА МЕНИ:

Секое утро за појадок мора да јадете: 1 портокал, 1 бисквит, чај или кафе без шеќер.

Ден 1

Ручек: 1 портокал, 1 варено јајце, 2 чаши јогурт или кефир, 2 крекери;

Вечера: 2 домати, 2 варени јајца, зелена салата.

2 ден

Ручек: 1 портокал или грејпфрут, 1 варено јајце, 2 чаши јогурт (кефир), 2 крекери;

Вечера: 125 гр говедско месо, 1 домат, 1 портокал или грејпфрут, 1 бисквит или тост, 1 чаша јогурт.

3 ден

Ручек: 1 портокал или грејпфрут, 1 јајце, 2 чаши јогурт, 2 крекери или интегрални бисквити;

Вечера: 125 гр бифтек од говедско месо, 1 портокал или грејпфрут, 1 бисквит или тост, 1 чаша јогурт.

4 ден

Ручек: 125 гр сирење без маснотии, 1 домат, 1 кисела краставица, 1 тост или тост;

Вечера: 125 гр говедско месо, 2 домати, 1 јаболко, 1 тост.

5 ден

Ручек: 200 гр риба по ваш избор, 1 домат, 1 бисквит, зелена салата, јогурт или кефир;

Вечера: 1 јајце, 1 домат, зелена салата.

Оваа брза диета, иако е малку калорична (околу 900 калории на ден), е прилично лесна за толерирање поради релативната рамнотежа на производот. Би било уште подобро да се користат витаминско-минерални комплекси истовремено.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris