Измешајте јаболков оцет и мед со овој зачин! Нема да погрешите

26 август, 2021
имун

Јаболков оцет, мед, ѓумбир и лимон се одлични за зајакнување на имунитетот на природен начин, а кога ќе го додадете овој зачин ќе добиете вистински еликсир за здравје! Овој пијалок е исто така многу вкусен и лесен за подготовка!

Во тава измешајте 600 милилитри вода, рендано парче ѓумбир со големина на палец, 100 милилитри јаболков оцет и четири лажици мед. Оставете да зоврие и додадете малку цимет, како и малку лута пиперка. Кога ќе се олади, исцедете еден лимон.

Овој пијалок ќе ве разбуди наутро и ќе ви даде здрави состојки за добар почеток на денот! Може да го пиете топло или да го пиете разредено со обична или кисела вода како ладен пијалок.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris