Алекс ја искористи Џеј Ло заради пари и слава?

6 јуни, 2021
profimedia-0369601406 (1)

Раскинувањето на една од најпознатите двојки, 51-годишната латино дива Џенифер Лопез и 45-годишниот поранешен бејзбол играч Алекс Родригез, крена голема прашина. Иако делуваа како хармоничен пар, на крајот објавија дека сепак ќе останат само пријатели. Набргу по нивното раскинување, Џенифер повторно се најде во прегратките на нејзиниот поранешен свршеник, 48-годишниот актер Бен Афлек.

Странските медиуми пишуваат дека тоа било голем удар за Алекс на почетокот, но извор близок на поранешната двојка истовремено тврди дека неговата врска со Џенифер и онака била лага. „Времето што го поминаа заедно не беше нешто како бајка како што им се чинеше на сите. Алекс беше повеќе заљубен во самата идеја за нив отколку што се грижеше за таа врска“, изјави неименуван извор за ОК! списанието и додаде дека Џенифер била искористена во тој поглед.

jennifer lopez

Списанието наведува дека поранешниот спортист стапил во контакт со актерката со цел да и даде подобар имиџ на јавноста по бројните скандали во текот на неговата кариера и поради пари и слава. „Имаше низа причини зошто Џенифер се чувствуваше користена. Искрите меѓу нив на крајот исчезнаа и се чинеше дека Алекс е повеќе на страната на сцената отколку на страната на нивната романтична врска“, додаде изворот.

jennifer lopez

Инаку, Родригез неодамна во своите изјави навести дека раскинувањето со Џенифер е добра одлука за него. „Наскоро ќе зачекорам во нов почеток на мојот живот. Отстранувам сè што е непотребно од мојот живот. Се појавува нова енергија и се отклучуваат нови нивоа – ментално, физички и духовно. Останувам трпелив и знам дека следува нова фаза во мојот живот “, напиша Алекс на социјалните мрежи.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi