Кети Холмс го остави готвачот: Поранешната сопруга на Том Круз повторно сингл!

23 јуни, 2021
h_52737836-725x483

Актерката Кети Холмс повторно е сингл. Според странските медиуми, таа раскинала со своето момче Емилио Витол Јуниор по осум месеци врска.

Кети Холмс неодамна ја раскина врската со младиот готвач Емилио. Според медиумите, парот последен пат бил виден заедно во април годинава кога прошетале низ Њу Јорк.

Дури и тогаш, тие изгледаа многу дистанцирано, не држејќи се за раце, сериозни изрази на лицата. Кејти имаше темни кругови под очите и се чинеше отечена како да не спиела или како да плачела.

Парот ја започна врската еуфорично, тие постојано минуваа време заедно, како што веруваат некои медиуми, врската напредуваше брзо, се одвиваше брзо затоа што Кејти го запознала неговото семејство.

Причината за прекинување на нивната врска сè уште е непозната. Познато е дека Емилио ја оставил својата свршеница Рејчел Емонс поради познатата актерка, со која живеел и се подготвувал за венчавка. Тоа го стори преку СМС-порака, а се случи кога во јавноста се појавија неговите заеднички фотографии со Кети.