СЕ ЗБОРУВАШЕ ДЕКА Е СО ПОТЕКЛО ОД КОСОВО: Еве кои се родителите на Дамијано Давид, фронтменот на Манескин

2 јули, 2021
323952_damijanodavidprofimedia0616018897_ff

Дамиано Давид има само 22 години, но тој е свесен каква слава носи – особено преку ноќ и огромна, каква што го снајде – со себе, па затоа беше многу мистериозен уште од почетокот на кариерата кога станува збор за неговата приватност. За нејзината врска со Џорџија Солери дознавме неодамна, иако пејачот е во врска со славната инфлуенсерка со години, а тоа го сподели дури откако европските медиуми започнаа да го поврзуваат со познати убавици како Сања Вучиќ.

Дамијано сè уште чува за себе други детали за неговиот приватен живот, но се појавија информации за тоа кои се родителите на атрактивниот Италијанец.

Откако на социјалните мрежи се проширија гласини дека Дамиано Давид има албанско потекло, се откри дека нема никаква врска со вистината – мајка на пејачот е Розела Скоњамиљо, а татко му е Даниеле Дејвид. Двајцата со години работат како стјуарди, па затоа патувале низ целиот свет, а во неколку наврати живееле надвор од Италија. Фотографија од родителите на Дамијан се појави со нив покрај Кинескиот Ѕид , објавена од еден од фановите на Манескин, а многумина тврдат дека на прв поглед е јасно дека пејачот ја наследил убавината на неговата мајка.

Покрај Дамијано, парот го има и синот Јакоп, кој е постар три години.