ЗАБОРАВЕН ПОДАРОК ​​од венчавката го спаси нивниот брак: Го отворија дури по 9 години, а она што беше внатре ги промени засекогаш

29 јануари, 2021
Capture-17

Во кутијата имаше две пораки – едната за неа, другата за него

Кети и Брендон Ган од Мичиген се венчаа во септември 2007 година и тој ден од нејзината тетка добија плик како подарок, за кој рече дека го содржи „клучот за спас на бракот“. Сепак, со подарокот, парот добил многу строги упатства.

На предниот дел на пликот стоеше: „Не отворај сѐ до првата кавга“. Сепак, подарокот стоеше неотворен и заборавен со години, и покрај мноштвото несогласувања и расправии. Само кога се обидувале да сфатат што да им дадат на пријателите за претстојната венчавка, се сетиле на подарокот на нивната тетка, девет години подоцна.

Внатре имаше две белешки

„Се сетив на денот на нашата венчавка и се обидов да ги набројам подароците што ми значеа најмногу. Смешна работа? Подарокот што ми беше најважен сè уште стоеше во плакарот, неотворен “, напиша Кети на Facebook.

За цело време, парот претпоставуваше дека содржината на таа кутија, „клучот за спас на бракот“, е само некоја симболика што не може навистина да им помогне. Конечно ја отворија мистериозната кутија, а она што стоеше внатре ги воодушеви. Во кутијата имаше две пораки – една за Кети и друга за Брендон.

Тоа им го смени односот

„Кети, оди земи пица, ракчиња или нешто друго што обајцата го сакаte. Тетка Алисон “, беше напишано на парче хартија упатена до неа, а на неговото имаше слична порака:„ Брендон, оди земи цвеќе и шише вино. Тетка Алисон “.

„Девет години тој плик стоеше на полица и собираше прашина, но сепак некако нè научи на толеранција, разбирање, компромис и трпеливост“, заклучи Кети, која, како што рече, сфати дека е потребно за да се одржи силен и здрав брак никогаш не беше дури и во пликото, туку во нив самите.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris