Заносни полни усни – без вложен денар: 6 трикови со кои природно ќе го добиете обликот за кој секогаш сте сонувале

1 октомври, 2021
328639_lepadevojkanaocarezasunceusnemindjuseshutterstock-311589218_ff

Ако сакате вашиот кармин да изгледа малку поубаво, а усните да изгледаат позаводливо, веројатно копнеете по крајниот тренд во изминатите дваесет години: полни усни. Кајли Џенер можеби е најпознатиот пример за прекрасни полни усни и колку може да се заработи од желбата на жената за нив, но таа не е таа што ја започна револуцијата во убавината, туку само користеше нешто со што девојките беа опседнати долго време време и подготвени се да го направат незамисливото ..

Ако не сакате да се обратите кај козметички хирург за помош, некои од овие трикови би можеле да бидат корисни. Покрај тоа, не заборавајте да ги пробате овие хит цаки за шминка што создаваат илузија дека усните ви се пополни.

Користете четка за заби

Колку се помазни усните, толку повеќе светлина ќе се рефлектира и, според тоа, ќе изгледаат поголеми и луксузни. Затоа навлажнете ја четката за заби и масирајте ги усните со неа со нежни кружни движења за да се ослободите од мртвите клетки на кожата и да им дадете нежен розов тон.

Пилинг од шеќер

Иако техниката на четка за заби е корисна, таа ќе биде уште поефикасна доколку на неа и претходи домашно лекување со шеќер. Оваа храна е природен пилинг, и ако ја измешате со кокосово масло, ќе добиете многу ефикасна и ефикасна мешавина која ќе ги направи вашите усни меки и донекаде пополни.

Нагласете го лакот

Таканаречениот лак на Купидон на горната усна во голема мера влијае на тоа колку ќе изгледаат усните, па затоа е корисно малку да го „подигнете“. По пилингот, ставете допир со хајлајтер на овој дел од усните пред да се нашминкате и ќе создадете илузија дека се пополни.

Користете полесен кармин

Темните нијанси создаваат впечаток дека усните се потенки, додека посветлите делуваат обратно. Светло розовите тонови обично се ефикасни.

Не заборавајте го оцртувањето со моливче

Овој производ е неопходен ако сакате да постигнете илузија дека усните ви се пополни – не мора да ја нагласува само линијата на усните, туку можете да ја користите и малку подалеку од нивните граници. Важно е моливот да е една до две нијанси потемен од вашиот тен и убаво да го распослате карминот во внатрешноста на линиите. Усните дефинитивно ќе изгледаат побогати!

Користете и сјај

Како што веќе споменавме, колку повеќе светлина се рефлектира на усните, толку поцелосно ќе изгледаат, така што сјајот за усни или кармин со треперлив ефект е важна алатка.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris