Затегнете ја кожата на вратот: Направете природна маска во удобноста на својот дом

21 август, 2021
Opera Snapshot_2021-07-11_211715_www.alo.rs

Постои одличен природен лек што може да се користи за да се затегне кожата на вратот, да се отстрани „гушата“ и да се направи кожата поеластична, едноставно подмладување на вратот.

Тоа е маска за пилинг, што се прави еднаш неделно.

За подготовка на маската ќе ви требаат:

1 лажичка куркума во прав
3 лажици шеќер
2-3 капки есенцијално масло од лаванда или чајно дрво
3 лажици маслиново (или кокосово) масло
ванила во прав – на врвот на ножот

Апликација:

Измешајте ги сите состојки. Можете да направите маска без употреба на шеќер, сето тоа зависи од состојбата на кожата на вратот. За полоша кожа, со темни дамки, шеќерот е пожелен.

Нанесете ја смесата на кожата. Оставете да делува дваесетина минути, а потоа исплакнете го со кружни движења на масирање.

Нанесете кефир (или јогурт) на чиста кожа. Оваа постапка е пожелна: кожата под влијание на куркума може да биде обоена. Кефир ќе ја избели и дополнително ќе ја хидрира. Може да го држите неколку минути, а исто така, со движења на масажа, да го измиете или да го избришете со хартиена крпа.

Пробајте, ќе ви се допадне!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris