ЖЕНИ, РАБОТЕТЕ НА ВАШЕТО ЗАДОВОЛСТВО: 2 пози во кои ЖЕШКАТА АКЦИЈА го достигнува својот ВРВ!

20 септември, 2021
971363_profimedia0196882128_ls

Овие две пози го гарантираат задоволството на жената, многу поголемо отколку во некои „вообичаени“ пози

Жените се тие кои многу поретко зборуваат „гласно“ за „оние“ работи, а факт е дека „забавата во спалната соба“ им е исто толку важна како и на мажите.

Овие две пози го гарантираат задоволството на жената, многу поголемо отколку во некои „вообичаени“ пози.

Бермудски триаголник

Тоа е верзија на позата во која жената е горе и која е една од најдобрите за лесно доживување на оргазам. Стимулацијата на Г-точката е одлична во оваа превртена положба. Единствено на што треба да внимава партнерот е да не се навалува премногу напред бидејќи тоа нема да му биде пријатно. Како: Мажот лежи на грб продира во партнерката која клечи над него, со свртен грб. Ја гали по целото тело за време на сексот.

Седење на работ

Пробајте на кујнскиот пулт, во бањата, на машината за перење … бидете имагинативни. Многу мажи во оваа поза брзо доживуваат оргазам. Како: Треба да седи на површина која му е до половина на нејзиниот партнер. На тој начин ќе може да продре колку што може. Колку повеќе ќе ги раширите ги нозете толку подобро. Можете да ги завиткате нозете околу неговата половина. Во оваа поза, препоните на партнерот се во директен контакт со вагината, што го зголемува притисокот врз нејзината Г-точка. Понекогаш е доволно само да го смените просторот или местото каде што водите љубов за да го освежите вашиот сексуален живот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris