Маските се „можен ризик“ за ширење ковид 19 покажува ново истражување

19 февруари, 2021
фцдсцфд

Примарниот весник за медицина „Доктор“, без политички интереси, објави четири дела од студијата за употреба на маски во врска со „ковид-19“. Студијата е насловена „Маски, лажна безбедност и вистински опасности“.

Последниот дел од студијата содржи детали за тоа како маските го зголемуваат ризикот од ковид-19, а еден од авторите, д-р Колин Хубер, вели: „Маските се најчеста опасност по здравјето во САД“.

Наодите на Хубер, кои веќе беа ревидирани соодветно, откриваат дека различните мандати за маски што беа спроведени толку брзо низ целиот свет во текот на 2020 година „не резултираа во намалување на инфекциите со ковид-19“.

Точно е токму спротивното, вели д-р Хубер, кој откри дека „зголемените стапки или незначителни промени во фреквенцијата на инфекции со САРС-КоВ-2, откриени со PCR-тестови, следеле наредби за маскирање низ целиот свет, но и во американските земји. ” Како резултат на нејзините откритија, Хубер напиша дека маските „затоа се можен фактор на ризик за инфекција со САРС-КоВ-2 и поголема инциденца на болест ковид-19“.

Д-р Хубер укажува на резултатите од различните студии за примената и носењето маски. По истражувањето спроведено на 25 земји спроведено од Советот за меѓународни односи на маски, тимот на Хубер откри дека три месеци подоцна нема „јасна, препознатлива шема за смртност“. Всушност, земјите кои пријавиле најмалку маски во студијата имале генерално, помалку случаи на „ковид-19“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi