Зошто мажите изневеруваат? Одговорот ќе ве ШОКИРА!

24 јануари, 2021
мажи

Едно ново истражување ја открива причината зошто мажите и зошто жените обично изневеруваат. Резултатите се многу изненадувачки.

Имено Алиша Волкер, советник за брак, во својата нова книга откри дека мажите обично бараат љубовница, кога сакаат нежност.

Од друга страна, припаднички на понежниот пол се оние кои од љубовниците очекуваат само секс без приврзаност и емоции.

Таа тврди дека, иако ние обично ги доживуваме мажите како пожелни за интимни врски и веруваме дека на жените им е потребна романса, тоа не е сосема точно.

Повеќето од мажите со кои зборуваше Алиша всушност беа желни за нежноста и вниманието што не го примија од своите партнери.

Алиша за порталот „Сан“ изјави дека мажите сакаат само жените да им прават комплименти и да ги фалат, како и да ги слушаат нивните секојдневни приказни.

Таа додаде дека жените генерално сакаат секс без обврски кога станува збор за изневерување и избегнуваат мажи кои лесно се врзуваат.

Овој пристап кон измама, сепак, е во спротивност со она што веб-страницата на Superdrug Online Doctor го најде во 2017 година.

Се тврди дека најверојатната причина зошто мажите изневеруваат е тоа што тие едноставно физички сакале одредена личност.

Од друга страна, жените пријавиле дека изневерувале затоа што нивниот партнер не им го покажал потребното внимание дома.

Што мислиш? Кое истражување е поблиску до вистината?

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber