ЗОШТО МАЖИТЕ ПАЃААТ НА РУСИНКИ: Не е само до убавината – заради овие 5 работи тие се фатални за посилниот пол

28 април, 2021
sasa-lus-profimedia-0494414559

Можеби не се најубави на светот, според многумина оваа титула ја носат жителите на Јужна Америка, но за мажите Русинките се фатални. Што е тоа што тие го имаат, а нашите девојки не?

Бројни експерти се занимавале со оваа тема, па откриле што ги разликува Русинките од другите жени.

  1. Сè постигнува

Трендовите на феминизмот и популарната „body positivity“, односно прифаќањето на сопственото тело во каква било форма (дури и со вишок тежина), сè уште не се целосно пристигнати во Русија. Идеалната жена ја подготвува масата за празниците, но има време и за шминка и коса, да отиде во градинка за да ги земе децата … И никогаш не се жали дека е уморна.

  1. Не претерува со шминкањето

Русинките обично се минимално нашминкани и ги избираат само основите за нега – пена, тоник, крем. Во споредба со американските жени, кои сакаат посилна шминка, жителите на Русија се стремат кон едноставна грижа и нежни тонови. Можна причина е тоа што козметиката е поскапа во Русија отколку во многу други земји.

  1. НЕ за пластична хирургија

Русинките сакаат да посетуваат козметички салони, но не и пластични хирурзи. Тие често одат на маникир, педикир, чистење на лице, боење на косата, но многу ретко ќе се одлучат за естетска хирургија. Таа верува дека е убава и без дотерување и дека нема потреба да се менува.

  1. Секогаш во потпетици

Без оглед на времето надвор, дожд, ветер, сонце или дури и снег, Русинките не се откажуваат од високи потпетици. За овие дами е многу важно да бидат убави и подготвени се да издржат непријатни чевли и малку студенило заради изгледот. Петиците им помагаат да ја зголемат самодовербата.

  1. Мистериозни и кокетни

Русинките знаат да сакаат и да бидат сакани. Според нив, во љубовта нема „не“, ниту нешто што е срамота. Поради саканиот маж, таа ќе ослабе, ќе готви, ќе носи заводлива облека, а исто така, со сето свое кокетство, знае како да прифати подароци и финансиска помош од мажи. Иако делуваат кротко, тие се мистериозни и полни со противречности, што ги прави уште попривлечни во очите на мажите.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris