АСТРОЛОЗИТЕ ОТКРИВААТ: Утре имаме МЛАДА МЕСЕЧИНА ВО РИБИ, а ова е најсреќниот ден во годината

1 март, 20220
Screenshot_1

Веќе на почетокот на март, поточно на 2-ри овој месец, ќе се случи еден од ретките астролошки феномени – тоа е единствената млада Месечина во Рибите оваа година. Овој датум е посебен затоа што е еден од најдобрите денови во годината за максимално искористување на инспирацијата, имагинацијата и вашиот потенцијал.

 

Јупитер е во близок контакт со Месечината, што ни носи грст нови и продуктивни идеи! Предајте им се, нека ве носат. Но, не се присилувајте, оставете сѐ да тече само по себе!

 

Што се однесува до љубовта, младата Месечина во Риби носи одлична можност да пронајдете сродна душа или, доколку веќе ја имате, ќе почувствувате потреба да ја дадете уште повеќе, несебично и себеси и вашето време. Но, внимавајте да не претерате и да станете зависни. „Давањето“ на другите е најдобро ако има некои граници и личен простор за секого. Бидете одмерени за да избегнете идно незадоволство и притисок врз врската.

 

Под влијание на младата Месечина во Риби можат да се активираат тајните желби кои досега ги чувавме.На 2 март ќе се отворат портите за фантазија. Препуштете се и уживајте!

 

Во четврток, 3 март, Венера се синхронизира со Плутон во Јарец. Со сила и желба за подобрување, вложете сè за да можете да го трансформирате вашиот живот! Едно предупредување: она што се случува зад затворени врати дефинитивно треба да остане таму!

 

Сабота е најсреќниот ден во годината, според астрологијата.

 

Овој ден се нарекува и Ден на чудата бидејќи Сонцето е во конјукција со Јупитер во знакот Риби. Важно е да ја насочите вашата енергија на позитивни и проактивни активности тој ден. Овој ден може да биде можност да се ослободите од негативните мисли, насобраната фрустрација или тага.

 

Направете го тоа на здрав начин, потпирајќи се на луѓе кои ве поддржуваат и кои ќе ве поттикнат да се развивате емотивно. Сонцето ќе ги здружи силите со Јупитер во Риби, носејќи ви бран на креативна, романтична и инспиративна енергија. Бидејќи сте моќни, Јупитер се чувствува како дома во Рибите и секогаш се стреми кон најдоброто, па сите можеме да очекуваме добри вибрации.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma