Без хемикалии: Магично решение кое ги отстранува темните дамки и ‘рѓата на кадите

15 октомври, 20220
Screenshot_7

Нереални резултати

 

 

Наместо скапи и штетни хемикалии, можете да користите состојки кои секоја домаќинка ги има во својата кујна: вински оцет и сол.

 

 

 

Подготовка

 

  • Во сад истурете 100 мл оцет и додајте сол (пропорција: 1 лажица на 50 мл вода).
  • Загрејте во микробранова (или на шпорет) на температура од 60-70 степени (оптимално).
  • Со добиениот раствор со помош на мека крпа избришете ги дамките на кадата.
  • Оставете ја кадата да отскоти така 15-20 минути.
  • Исплакнете со вода.

Постапката е многу ефикасна, доколку ја извршите на време. Доколку е потребно, повторете неколку дена по ред, резултатот нема да изостане.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi