Вечерва е ПОЛНА МЕСЕЧИНА во Девица: Ако го направите ОВА пред спиење, паричникот ќе ви биде полн со ПАРИ

18 март, 20220
Screenshot_1

Вечерва, 18 март, по полноќ Месечината ќе биде полна во знакот на Девица.

 

Ова нема да биде интензивно тешка полна месечина, како што обично знае, бидејќи девицата е урамнотежена во себе, знае како да го балансира доброто и лошото. Ова е период во кој ќе бидете поситни од вообичаено, ќе анализирате до најмалите детали и ќе работите до последниот атом од силата.

Времето на полна месечина е идеално за ослободување од сѐ што е непотребно, емоции, работа, луѓе. Но и повикувањето на материјалното богатство.

 

Ритуал за пари:

 

Потребен ви е лист хартија, молив, тегла со капак, седум метални парички и ловоров лист.

 

Напишете на хартија колку пари ви требаат и ставете ја хартијата во тегла, а потоа земете ги банкнотите во десната рака кои внимателно ќе ги ставите во теглата.

 

Откако ќе ги ставите парите во теглата, треба да замислите како се зголемува сумата на пари и да кажете: „Дукати светат, дукати ѕвонат, сѐ повеќе во моите раце! Добивам дукати од сите, од секоја страна, дури и каде што не чекам. Моето богатство се зголемува, парите постојано растат.

 

Напишете го вашето име на ловоровиот лист и ставете го во истата тегла, која потоа ќе ја покриете и ќе ја ставите подалеку од очите на домашните.

 

Важно е да ставите малку пари во теглата, и замислете како се множат.

 

Кога ќе ја добиете саканата количина, извадете ја хартијата од теглата и закопајте ја.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma