ГИ ЧИСТИ ДАМКИТЕ НА ЧЕВЛИТЕ И МИЈАЛНИКОТ! Нема да верувате каде сè уште можете да ја користите пастата за заби!

1 март, 20220
Screenshot_3

Пастата за заби можете исто така да користите за чистење на одредени површини во вашиот дом

 

 

Овие трикови ќе ви го олеснат животот!

 

Го чисти мијалникот

 

Ако имате капнато паста за заби додека сте ги четкале забите, искористете ја – одлична е за миење мијалници. Земете сунѓер, тријте и исплакнете – ќе изгледа совршено одлично.

 

Ги чисти дамките на чевлите

 

Само додадете малку паста во влажна крпа и исчистете ги чевлите.

 

Извлекува мирис од бебешките шишиња

 

Киселиот мирис на млеко понекогаш е тешко да се извлече со вриење, но комбинацијата од топла вода и паста за заби ќе делува. Добро исплакнете.

 

Ги чисти обоените ѕидови од креди и боички

 

Не паничете ако децата го избојат ѕидот. Едноставно ставете малку паста на влажна крпа и нежно исчистете.

 

За сјајни хромирани површини (славини и држачи за туш)

 

Пастата за заби совршено ќе ги полира. Потоа само исплакнете.

 

Ги решава дамките на тепихот

 

Ставете ја пастата директно на дамката и тријте со четка. Исплакнете малку и повторете додека не исчезне дамката.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma