Дали можете да забележите 5 парчиња лубеница кои немаат семки: Рекордот е 22 секунди

22 септември, 20220
dinnye-830x0

Добро погледнете го секое парче лубеница и обидете се да ги најдете „натрапниците“

Унгарскиот уметник Џерџели Дудас, попознат како Дудолф, е познат по своите интересни илузии и мозочни закачки кои стануваат вирални за рекордно време.

Овој пат „нурна“ во овошниот свет и во мноштвото лубеници сокри пет од нив без семки.

Според авторот, вашата задача е да ги пронајдете петте парчиња лубеница кои немаат семки за помалку од 22 секунди.

Добро погледнете го секое парче лубеница и обидете се да ги пронајдете „натрапниците“.

Дали успеавте?

Ако не сте, ќе ви откриеме дека трите парчиња лубеница без семки се наоѓаат над зајаците кои исто така се нацртани на илустрацијата.

Ако не успеавте да ја решите задачата, погледнете го решението подолу.

Не е едноставно, нели?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit