ДАЛИ ПЕШКИРИТЕ ВИ МИРИСААТ НА МУВЛА? Отстранете ги непријатните мириси со ДВЕ СОСТОЈКИ кои веќе ги имате во домот!

3 април, 20220
Screenshot_8

Нема домаќинка на која не ѝ се случило пешкирите и после перење да бидат груби и без мирис

 

 

Колку и да ставите омекнувач, понекогаш не е само тоа.

 

Постои трик кој вклучува две добро познати состојки – алкохолен оцет и сода бикарбона.

 

Можете да ги користите заедно или одделно. Доволно е да истурите половина шолја оцет директно во барабанот на машината за перење за време на циклусот на плакнење.

 

Оцетот ќе ја омекне ткаенината, ќе ги отстрани дамките, бактериите и мирисот на мувла.

 

Од друга страна, сода бикарбона се додава во иста количина, за време на циклусот на перење, која освен непријатните мириси, ќе ги отстрани дамките од храната и маслото, ќе воспостави добра pH вредност на водата, но и ќе ја исчисти машината.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi