ЗА ОВОЈ ЗНАК 2022-РА ЌЕ БИДЕ НАЈДОБAР! Тркалото на среќата се врти – еве кој ќе доживее НЕВЕРОЈАТЕН УСПЕХ

18 јануари, 20220
Screenshot 2022-01-18 141216

Јупитер, планетата на среќата и просперитетот, која моментално се наоѓа во Рибите, на 10ти мај 2022 година ќе го промени знакот и ќе влезе во огнениот Овен и таму ќе остане до 28 октомври, кога повторно ќе се врати кај Рибите.

Иако ова е пократко влегување на Јупитер во Овен, ќе биде доволно за Овенот да ја памети втората половина од 2022 година како една од најдобрите во последните 12 години.

Јупитер на Овенот ќе му донесе среќа, успех, напредок во кариерата, но и поволна љубовна ситуација.

Јупитер во кој било знак доаѓа како ангел чувар, кој не штити од негативни влијанија и ги ублажува сите здравствени проблеми. Овенот затоа ќе има релативно добро здравје, бидејќи Јупитер нема да дозволи ништо лошо да им се случи.

Доколку планирате да ја смените работата, драги Овни, втората половина на 2022 година е повеќе од ветувачка.

Јупитер влегува во Овен на 10 мај

Покрај работата, подобрувања ќе има и на љубовен план. Многу Овни ќе се заљубат како што не се заљубиле со години, а некои ќе стапнат на „лудиот камен“.

Ако сте дама, бидете сигурни дека додворувачи ќе има на сите страни, а ако сте маж, ќе ги освоите повеќето жени што ќе ги сретнете.

Уживајте во магијата на Јупитер затоа што ова го чекавте 12 години. Јупитер во Овен ќе им донесе среќа на Лавовите и Стрелците, а неговиот позитивен ефект ќе го почувствуваат Близнаците и Водолиите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi