ИЗБЕЛЕТЕ ГИ ЗАБИТЕ ЗА НЕКОЛКУ МИНУТИ: Потребни ви се ДВЕ евтини СОСТОЈКИ, сосема природни

19 март, 20220
fdsfff

Одлично е и за непцата

 

На Инстаграм најдовме едноставен и многу евтин рецепт за паста за заби која ги избелува забите.

 

Потребни ви се две состојки, а тоа се кокосово масло и куркума. На една кафена лажичка кокосово масло додадете половина лажичка куркума, добро измешајте и кога ќе се соедини, нанесете на четката и истријте ги забите.

 

После ова исплакнете, а резултатите ќе ве воодушеват, бидејќи кокосовото масло е добро не само за избелување, туку и за непцата. Погледнете ги деталните упатства во приложеното видео ТУКА.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi