Исчистете ја залепената пегла за алишта со неколку едноставни потези

18 април, 20220
Screenshot_8

Залепената плоча на пеглата за алишта не значи дека повеќе не може да се користи

 

 

Доволно е само да поминете со врела пегла преку апликациите на облеката, преку етикета или копче и плочата на вашата пегла за алишта да остане залепена. Вака залепена или извалкана пегла може дополнително трајно да го оштети вашето омилено парче облека.

 

Ви носиме практичен и едноставен метод за чистење на пеглата, кој ќе ви го олесни животот и ќе заштеди многу пари.

 

За само неколку минути, можете да ја отстраните целата нечистотија со помош на сол, која ја отстранува заглавената ткаенина, а оцетот бигорот.

 

Ставете стара памучна крпа на даската за пеглање и посолете ја. Вклучете ја пеглата на максимална температура, без пареа. Кога ќе се загрее, поминете преку крпата со сол. За неколку минути ќе бидете воодушевени од резултатот.

 

Можете да го исчистите бигорот со ставање 50 проценти вода и 50 проценти алкохолен оцет во преградата за вода и вклучување на пареата. На крајот, пеглата избришете ја со влажна крпа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi