Мијалникот ќе блесне: Отстранете ги бигорот и масните наслаги со намирница што веќе ја имате во кујната

11 април, 20220
Screenshot_3

Неверојатни резултати

 

 

 

Лимонот може да се користи за подготовка на универзално средство за чистење. Во шише со распрскувач измешајте сок од еден лимон, 15 капки есенцијално масло од лимон и литар вода. Покрај чистењето, сокот од лимон успешно го отстранува бигорот од кујнските славини и прибор.

 

За да спречите таложење бигор, но и за полирање, кујнските чешми, мијалници, па дури и чаши повремено тријте ги со сок или парче лимон.

 

Попрскајте ја зафатената површина со растворот и оставете ја да отстои 15 минути. Четкајте ги најтврдокорните делови со стара четка за заби. Исплакнете со вода и секоја површина или предмет ќе блесне како да се купени вчера.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi