Наместо омекнувач, ставете една намирница од кујната во машината за перење и гледајте како се случува ЧУДО!

20 јули, 20220
Screenshot_11

Уште еден совет за перење!

 

 

Ставете ни помалку ни повеќе туку шеќер во машината. Веројатно се прашувате што би требало да прават трите лажици шеќер што сте ги фрлиле во алиштата. Излегува дека добро функционира во бањата, а не само во кујната.

 

Примена:

 

Во зависност од саканиот ефект, натопете ја облеката во вода со шеќер или додајте го во машината за перење, во делот за детергент или омекнувач.

 

Која е функцијата на шеќерот?

 

Не секој знае, но шеќерот, освен слаткиот вкус и високата калориска вредност, има уште неколку предности. Три лажици се доволни за да се види разликата.

 

Шеќерот делува како освежувач на бојата. Едноставно натопете ја облеката во раствор од шеќерна вода и почекајте неколку часа. После тоа, се пере како и обично. Овој метод го спречува избледувањето на ткаенините и ја подобрува нивната природна боја.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi