НАПРАВЕТЕ МИРИСНА КОЦКА ЗА ТОАЛЕТ! Ефектот е фантастичен!

12 февруари, 20220
493875_pexels-karolina-grabowska-4239012_f

Кога станува збор за бањата, нема ништо поважно од чистотата и пријатниот мирис. Но, често се случува свежината да не може долго да трае. Сепак, и за тоа има решение

Направете коцки за тоалетна школка кои ќе ја дезинфицираат и ќе му дадат убав мирис на вашиот тоалет.

Состојки:

две чаши сода бикарбона

половина чаша лимонтус

25 капки есенцијално масло

Минерална вода

Подготовка:

Измешајте сода бикарбона и лимонтус, додадете етерично масло, па полека прелијте со кисела вода. Со раце обликувајте ја смесата, па истурете ја во калап (на пример за мраз) и оставете да се исуши преку ноќ.

Следниот ден, добиената коцка или топка ставете ја во тоалетната школка и вашата бања веднаш ќе замириса.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksiEskişehir Odunpazarı Escort Işıltı